آیا بانوان بعد از ظهور امام زمان(عج) به تنهایی به مسافرت‌های طولانی می‌روند؟ آیا روایتی داریم که اگر بعد از ظهور امام زمان زنی که تشت طلا برسر دارد بخواهد درشب از غرب عالم به شرق عالم برود کسی نگاه چپ به او نمیکند.

از روایات استفاده می‌شود که یکی از ویژگی‌های جامعه بعد از ظهور، برقراری امنیت است، به گونه‌ای که هر فردی -چه زن باشد یا مرد، کوچک یا بزرگ- در هر زمانی از شب و روز بخواهد به مسافرت‌های طولانی به هر نقطه‌ای از جهان برود، از امنیت کامل برخوردار خواهد بود:

«حدّثنا نعیم، حدّثنا الولید عمّن حدّثه و قرأه، عن کعب، قال قتاده: المهدی خیر الناس، أهل نصرته و بیعته من أهل کوفان و الیمن و أبدال الشام، مقدّمته جبرئیل و ساقته میکائیل، محبوب فی الخلائق، یطفئ اللّه به الفتنه العمیاء، و تأمن الأرض حتى إنّ المرأه لتحجّ فی خمس نسوه و ما معهنّ رجل لا تتّقی شیئا إلّا اللّه، تعطی الأرض برکاتها و السماء برکتها»؛(۱)

قتاده می‌گوید: بهترین مردم کوفه و یمن و پهلوانان شام، مهدى”علیه السلام» را یارى می‌کنند، جبرئیل”علیه السلام» جلوی آن‌حضرت و میکائیل”علیه السلام»‏ عقب او خواهد بود، امام مهدى”علیه السلام» محبوب خلائق است و خدا به وسیله او فتنه را خاموش کرده و زمین را به نحوى امن و امان خواهد کرد که یک زن می‌‌تواند سرپرستی پنج زن دیگر را بر عهده گرفته و حج به جاى آورند، در حالی‌که مردى با آنها نباشد و آن زن از هیچ چیز باکى نخواهد داشت و از هر طرف برکتها از زمین و آسمان فرو خواهد آمد.

 

________________________________________

(۱). ابن طاووس، على بن موسى‏ التشریف بالمنن فی التعریف بالفتن، ص: ۱۴۵، قم، مؤسسه صاحب الأمر( عجل الله تعالى فرجه الشریف)، چاپ اول، ۱۴۱۶ق.‏

منبع: اسلام کوئست

شاید بپسندید:  شأن نزول و تفسیر آیه ۱۰۴ نساء در مورد سستی‌نورزیدن در جنگ چیست؟