دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری ریز زیست فناوری سال ۱۳۹۴
دانلود سوالات آزمون ورودی دکتری ریز زیست فناوری سال ۱۳۹۴
در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته ریز زیست فناوری سال ۱۳۹۴ کد ۲۲۴۵ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

ریز زیست فناوری (نانو بیوتکنولوژی)

معرفی رشته نانو بیوتکنولوژی:

نانو بیوتکنولوژی به ساخت ابزار های جدید جهت مطالعه سیستم های بیولوژیک در مقیاس نانو گفته می شود.

فناوری نانو ، چنانکه از نام آن برمی‌آید با اجسامی به ابعاد نانومتر سروکار دارد. فناوری نانو در سه سطح قابل بررسی است: مواد ، ابزارها و سیستمها. در حال حاضر در سطح مواد ، پیشرفتهای بیشتری نسبت به دو سطح دیگر حاصل شده است. موادی را که در فناوری نانو بکار می‌روند، نانو ذره نیز می‌نامند.

پیشرفت در زمینه نانو فناوری نیازمند درک وقایع زیستی در سطح نانو است . استفاده از فناوری نانو در علوم زیستی به تولد گرایش جدیدی از این فناوری یعنی نانو بیوتکنولوژی منجر شده است.

نانو بیوتکنولوژی به ما اجازه می دهد تا اجزا و ترکیبات را داخل سلول ها قرار داده و مواد جدیدی را با استفاده از روش های جدید، توسط خود سلول و بدون نیاز به ابزارهای خاص بیرونی بسازیم.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته ارشد ریز زیست فناوری، معرفی سایر رشته های ارشد زیست سلولی مولکولی و دکتری بیوتکنولوژی (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

برنامه درسی (سر فصل) ارشد ریز زیست فناوری (نانو بیوتکنولوژی) و تعداد واحدها :
تعداد کل واحدها : ۳۲ واحد
دروس الزامی : ۱۲ واحد
دروس انتخابی : ۱۲ واحد
سمینار : ۲ واحد
پایان نامه : ۶ واحد

شاید بپسندید:  دانلود آزمون ورودی دکتری مرمت آثار و اشیای تاریخی سال ۱۳۹۴

مشاغل زیر به طور مستقیم به این رشته تحصیلی ارتباط دارد و دانش آموختگان در صورت فعالیت در این شغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد :
پژوهشگر استاد دانشگاه   معلم

همچنین برخی از مشاغل، ظرفیت جذب افراد مختلف از تخصص های گوناگون را دارا می باشند. در این مشاغل، هر فرد علاوه بر تسلط بر مهارت های مربوط به آن شغل، لازم است به فراخور صنعت و نوع کسب و کاری که در آن مشغول به کار است، دارای دانش تخصصی مربوطه نیز باشد:
کارشناس / مدیر آموزش کارگزار بیمه

و در نهایت، طبق طرح طبقه بندی مشاغل وزارت بهداشت، مشاغل زیر امکان جذب این رشته تحصیلی را در حوزه بهداشت و درمان دارند:
کارشناس آزمایشگاه غذا، دارو و بهداشتی   کارشناس آزمایشگاه واکسن و سرم Uکارشناس مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی

در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته ریز زیست فناوری سال ۱۳۹۴ کد ۲۲۴۵ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

دانلود سوالات آزمون ورودی دکتری ریز زیست فناوری سال 1394