دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری کلیه رشته های امتحانی گروه آزمایشی فنی- مهندسی سال ۱۳۹۴
دانلود سوالات آزمون ورودی دکتری رشته فنی- مهندسی سال 1394
در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته فنی- مهندسی سال ۱۳۹۴ کد  برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

معرفی دانشکده مهندسی عمران
رشته مهندسی عمران در تقسیم‌بندی علوم به گروههای ششگانه پزشکی، علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و هنر، یکی از رشته‌های اصلی و پرجاذبه گروه فنی و مهندسی و از نخستین رشته‌های دانشگاهی است که با تأسیس دارالفنون در سال ۱۲۳۱ شمسی، یعنی آغاز دوره جدید تحصیلات دانشگاهی در ایران، دایر شده است. این رشته در سال ۱۳۱۳ با افتتاح اولین دانشگاه ایران، یعنی دانشگاه تهران، به صورت یکی از رشته‌های اولیه دانشکده فنی در آن دایر گردید.

این رشته در ابتدا به نام رشته «راه و ساختمان» شهرت داشت و از دیگر رشته‌های فنی و مهندسی مستقل نبود؛ لیکن در سال ۱۳۳۴ که دانشکده فنی دانشگاه تهران به تأسیس شعباتی مستقل در رشته‌های فنی پرداخت، گروه مهندسی عمران با نام راه و ساختمان از دیگر رشته‌ها منفک شد و به صورت مستقل به کار آموزشی و پژوهشی ادامه داد. این رشته همواره مستعدترین و باهوش ترین جوانان را به سوی خود جذب کرده است و امروزه اکثر فارغ التحصیلان آن با کارایی کامل در کشور فعالیت دارند و نقش بارزی را در عمران و آبادانی میهن اسلامی ایفا می­کنند.

پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران گروه راه و ساختمان بر اساس سیاستهای انقلاب فرهنگی و نظام جدید دانشگاهی به گروه مهندسی عمران تغییر نام داد و متکفل اجرای رشته‌‌ی مهندسی عمران ـ عمران در دوره کارشناسی و گرایشهای سازه، سازه‌های هیدرولیکی، مکانیک خاک و مهندسی پی و دیگر گرایشهای وابسته به مهندسی عمران در مقاطع تحصیلات تکمیلی گردید.

شاید بپسندید:  دانلود آزمون دکتری رشته شیمی و حاصلخیزی سال ۱۳۹۴

امروزه دانشکده مهندسی عمران پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران یکی از گروه‌های بزرگ آموزشی است که در حال گسترش و راه‌اندازی گرایشهای و رشته‌های نوین دانشگاهی نیز می‌باشد. حدود وظایف و وسعت فعالیت این دانشکده در مقایسه با دانشگاه‌های تخصصی، فراتر از حد یک دانشکده است و در حقیقت دانشکده‌ای در مجتمع دانشگاهی فنی و مهندسی از دانشگاه بزرگ و جامع تهران می‌باشد.

اینک قبل از معرفی رشته‌ها، وظایف و وضعیت موجود دانشکده مهندسی عمران، به ذکر مختصری از گذشته و تاریخچه آن می­پردازیم.

دانشگاه تهران

دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۳ به موجب قانون تأسیس دانشگاه، مصوب هشتم خرداد ماه ۱۳۱۳، ایجاد گردید و از ۱۵ مهرماه همان سال رسماً آغاز به کار کرد. بر اساس ماده دوم این قانون، دانشگاه تهران در آغاز تأسیس دارای شش دانشکده شامل دانشکده فنی، دانشکده ادبیات، دانشکده علوم (علوم طبیعی و ریاضی)، دانشکده الهیات (علوم معقول و منقول)، دانشکده طب و شعب و فروع آن و دانشکده حقوق و علوم سیاسی و اقتصادی بود و به موجب نهمین ماده قانونی، دانشسراهای عالی و نیز مدارس و موسسات دیگری در موارد مقتضی به دانشگاه منضم می گردیدند.

در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته فنی- مهندسی سال ۱۳۹۴ کد  برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

دانلود سوالات آزمون ورودی دکتری رشته فنی- مهندسی سال 1394