دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری مهندسی محیط زیستمواد زائد جامد سال ۱۳۹۴
دانلود آزمون دکتری مهندسی محیط زیست مواد زائد جامد سال 1394

برنامه آموزشی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته مهندسی بهداشت محیط

تعریف رشته و مقطع مربوطه:

کارشناسی ارشد ناپیوسته مهندسی بهداشت محیط

یکی از دوره‌های آموزش عالی است که طی آن دانش آموختگان قادر می‌گردند به منظور حفظ و ارتقاء سلامت انسان و محیط زیست، در شناسایی و کنترل عوامل آلاینده و مزاحم محیطی که بر سلامتی و زندگی بهتر انسان مؤثر است از طریق فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و مدیریتی مطابق معیارهای علمی رشته مشارکت نمایند و خدمات مشاورتی را برای سایر مؤسسات مرتبط با بهداشت محیط انجام دهند.

تاریخچه رشته:

مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته مهندسی بهداشت محیط از سال ۱۳۴۵ با نام مهندسی بهسازی در دانشکده بهداشت و انستیتو تحقیقات بهداشتی دانشگاه تهران تأسیس گردید.

 

برای رسیدن به اهداف این برنامه از استراتژی‌های سخنرانی، سمینار، پروژه، ارائه مقالات، کار در عرصه، PBLاستفاده می‌شود.

مأموریت برنامه آموزشی کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت محیط (رسالت :(Missionمأموریت برنامه آموزشی رشته بهداشت محیط در مقطع کارشناسی ارشد تربیت دانش آموختگانی است که با رعایت ارزش‌ها، باورها، توانایی‌ها و محدودیت‌های اقتصادی و اجتماعی قادر به تولید و تجزیه و تحلیل داده‌ها، برنامه‌ریزی‌، تصمیم‌سازی و مدیریت در زمینه‌های گوناگون بهداشت و محیط شامل آب، فاضلاب، مواد زائد جامد، هوا، مواد غذایی، ارزیابی خطر و شناخت و ارتباط بین عوامل محیطی و بیماریها باشند.

هدف کلی :

تربیت دانش آموختگانی است که بتوانند در حل مشکلات و مسائل بهداشت محیط از قبیل آبرسانی، تصفیه آب، جمع‌آوری فاضلاب‌های شهری و روستایی، تصفیه فاضلابها، مدیریت جمع‌آوری و دفع مواد زائد جامد، کنترل آلودگی هوا اقدام نمایند.

مشاور در طراحی واحدهای تصفیه آب، تصفیه فاضلاب، دفع مواد زائد جامد، کنترل آلودگی‌هوا

داوطلبین باید علاوه بر شرایط عمومی پذیرش دانشجو، دارای دانشنامه کارشناسی در یکی از رشته‌های بهداشت محیط، بهداشت عمومی، شیمی، مهندسی شیمی، مکانیک، آبیاری، مهندسی عمران، فیزیک، خاک شناسی، آب شناسی، زمین شناسی و مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)، مهندسی محیط زیست نیز باشند.

شاید بپسندید:  دانلود آزمون دکتری مهندسی محیط زیست آلودگی هوا سال ۱۳۹۴

مواد امتحانی و ضرایب هریک از دروس عبارتند از:

۱- آب شامل: شیمی و میکروبیولوژی آب، هیدرولیک و مکانیک سیالات، توزیع و انتقال و تصفیه آب (جمعاً ضریب یک).

۲- فاضلاب: شیمی و میکروبیولوژی، هیدرولیک، جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب (جمعاً ضریب یک)

۳- آلودگی هوا و کنترل (ضریب یک)

۴- مواد زائد و جامد (ضریب یک)

۵- کلیات بهداشت محیط شامل بهداشت مواد غذائی، بهداشت مسکن و اماکن عمومی، بهداشت پرتوها، ارزیابی زیست محیطی، سر و صدا، مبارزه با ناقلین جمعاً ضریب یک

۶- زبان انگلیسی عمومی: ضریب یک

پروژه‌های تخصصی این رشته

۱- شناخت و کنترل آلودگی منابع آب، خاک وهوا ۲- طراحی تاسیس‌های آب و فاضلاب شهری، روستایی و صنعتی ۳- کنترل آلودگی‌های حاصل از مواد زائد جامد ۴- برنامه ریز و مدیریت اجرای طرحهای زیست محیطی
طول مدت تحصیل
طول مدت تحصیل این رشته مانند دیگر گرایش‌های رشته‌های فنی و مهندسی ایران طبق آخرین بخشنامه‌های وزرات علوم و تحقیقات و فناوری ۲ سال می‌باشد که زمان هر ترم ۱۷ هفته و مدت تدریس یک واحد نظری ۱۷ ساعت، آزمایشگاهی ۲۴ ساعت، کارآموزی حداقل ۶۸ ساعت است.

در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته مهندسی محیط زیست- مواد زائد جامد سال ۱۳۹۴ کد ۲۳۴۵ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

دانلود آزمون دکتری مهندسی محیط زیست مواد زائد جامد سال 1394