دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری مهندسی معدن– مکانیک سنگ سال ۱۳۹۴
دانلود آزمون دکتری مهندسی معدن مکانیک سنگ سال 1394

معرفی رشته مهندسی معدن مکانیک سنگ
مکانیک سنگ رشته‌ای از علوم مهندسی است که در آن چگونگی رفتار سنگ در برابر عوامل بیرونی و درونی و تغییرات آن مورد بحث قرار می‌گیرد. مکانیک سنگ را می‌توان به طور ساده، علم مطالعه اثر نیروها بر روی سنگها دانست.

کاربرد مکانیک سنگ بسیار وسیع است و در حوزه های مختلف مثالهای متعددی دارد. در ساخت ابنیه سطحی ( نظیر پل سازی , ساختمان، ساخت نیروگاه های سطحی و سد سازی)، در راهسازی (نظیر ساخت بزرگراهها و راه آهن, کانال ها و مسیرهای لوله گذاری و سیستم های کنترل جریان آب نیرو گاهها)،در حفاری های سطحی (نظیر معادن سطحی و کانالهای سریز در سدها) ،در حفاری های زیر زمینی (مانند معادن زیر زمینی , تونل ها , فضاهای زیر زمینی برای تاسیسات دفاعی )، در حفاری های مربوط به انرژی (مانند حفاری های نفتی , حفاری های مربوط به استفاده از نیروگاههای اتمی زیرزمینی , دفن زباله های اتمی و مخازن زیرزمینی سوخت و آب) می باشد.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور ارشد و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: دانشگاه های دارای رشته ارشد مهندسی معدن گرایش مکانیک سنگ، معرفی سایر گرایشهای ارشد و دکترای مهندسی معدن (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.
بازار کار و آینده شغلی گرایش مهندسی مکانیک سنگ
آینده شغلی بدون شک یکی از دغدغه های اصلی و شاید در خیلی از موارد دلیل اصلی یک فرد برای انتخاب نوع خاصی از گرایش تحصیلی است.
قطعا تا بحال بار ها به این موضوع فکر کرده ایم که آیا واقعا رشته تحصیلی انتخابیمان آینده ای برای کسب درآمد مطلوب دارد؟!
پاسخ این سوال به این صورت خواهد بود که کسب درآمد و موفقیت شغلی بیشتر از آنکه به رشته تحصیلی مربوط باشد به توانایی و هوش و پشتکار شخص مرتبط است به این معنی که آیا فرده دارای تحصیلات تخصصی در یک زمینه خاص قدرت اجرا و پیاده سازی دانش فنی خود در گستره شغلی خود دارد یا خیر؟ پس نکته اصلی قبل از انتخاب یک گرایش خاص صرفا توجه به توانایی شخصی در بحث ارتباطات اجتماعی، قدرت بیان، روحیه همکاری، زکاوت، هوش، قدرت مدیریت و پشتکار است.

شاید بپسندید:  دانلود سوالات ورودی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سال ۱۳۹۴ + کلید

پس بنابر این انتخاب یک گرایش خاص صرفا نباید بر اساس یک الگو مقایسه ای بین چند رشته موجود و رتبه اکتسابی ما در کنکور ارشد باشد، بدین معنی که انتخاب رشته بر انتخاب دانشگاه اولویت داشته باشد.

بازار کار و آینده شغلی گرایش مهندسی مکانیک سنگ:
رشته مهندسی مکانیک سنگ یکی از گرایش های مهندسی معدن است که به طور ویژه به بحث رفتار سنگ در موقعیت های مختلف سازه ای می پردازد. به عبارت دیگر در این گرایش فرد توانایی این را پیدا می کند کلیه امور طراحی، ساخت، اجرا، و نظارت بر سازه ها یی که به نحوی با سنگ و ساختار سنگی زمین سروکار دارد را انجام دهد.

در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته مهندسی معدن- مکانیک سنگ سال ۱۳۹۴ کد ۲۳۳۸ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

دانلود آزمون دکتری مهندسی معدن مکانیک سنگ سال 1394