دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری ریاضی محض سال ۱۳۹۴
دانلود آزمون ورودی دکتری ریاضی محض سال 1394
در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته ریاضی محض سال ۱۳۹۴ کد ۲۲۳۳ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

آشنایی با رشته ریاضی محض، آینده شغلی، بازار کار و درآمد آن

گرایش های رشته ریاضی در کارشناسی ارشد و بالاتر
با سلام خدمت دوستان عزیز مخصوصا دانشجویان محترم:

از آنجا که بسیاری از دانشجویانم درخواست کردند که در مورد گرایش های رشته ریاضی مطالبی را بنویسم سعی می کنم به تدریج این موضوع را بررسی کنیم:

همانطور که می دانیم رشته ریاضی در ایران دارای دو گرایش کلی محض و کاربردی است که ابتدا در مورد گرایش محض صحبت می کنیم:

ریاضی محض دارای شاخه های زیر می باشد:

۱-آنالیز زیاضی : این رشته خود دارای زیر مجموعه هایی چون آنالیز تابعی و آنالیز مختلط و آنالیز هارمونیک می باشد و بیشتر عنوان تز دانشجو مشخص کننده رشته تخصصی دانشجوست. مقطع کارشناسی ارشد این رشته در اکثر دانشگاههای کشور که دانشجوی ارشد ریاضی دارند تدریس می شود.

۲-جبر:این رشته نیز دارای گرایشهایی چون نظریه گروهها و نظریه حلقه ها و مدولها و…می باشد.مقطع کارشناسی ارشد این رشته در اکثر دانشگاههای کشور که دانشجوی ارشد ریاضی دارند تدریس می شود. از دانشگاههای پیش کسوت در این رشته می توان دانشگاه تهران و صنعتی شریف و صنعتی اصفهان و شیراز و شهید چمران اهواز و اصفهان و تربیت معلم تهران و شهید باهنر کرمان و فردوسی مشهد و یزد و… را نام برد.
۳-هندسه: این رشته خود دارای زیر مجموعه هایی چون هندسه دیفرانسیل و هندسه جبری و هندسه منیفلد و …می باشد. صاحب نظر و متخصص در این گرایش در ایران کم می باشد. از دانشگاههای دارای این رشته می توان دانشگاه تبریز و تهران و صنعتی امیر کبیر را نام برد. از صاحب نام جوان ایرانی در این رشته می توان خانم دکتر مریم میرزاخانی را نام برد.

شاید بپسندید:  دانلود نمونه سوال نحو ۴ ب حوزه علمیه ۱۳۹۵

۴- توپولوژی: این رشته نیز دارای زیر مجموعه هایی چون توپولوژی دیفرانسیل و توپولوژی جبری و … می باشد. از دانشگاههای دارای این رشته می توان به دانشگاه تبریز و تهران و چمران اهواز و اصفهان اشاره کرد. از بزرگان این رشته می توان آقای پروفسور مگردیچ تومانیان را نام برد.

۵- منطق و فلسفه ریاضی: این رشته در ایران جایگاه مناسبی ندارد و از دانشگاههایی که می توان در آن کارشناسی ارشد (و نه دکترا) در این گرایش گرفت دانشگاه صنعتی اصفهان و تهران می باشد. آقای پروفسور محمود بینای مطلق از بزرگان این رشته محسوب می شوند.

۶-نظریه اعداد : متخصص در این گرایش نیر در ایران کم می باشد و در دانشگاهی چون صنعتی شریف و تهران می توان کارشناسی ارشد این گرایش را اخذ کرد.

در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته ریاضی محض سال ۱۳۹۴ کد ۲۲۳۳ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

دانلود آزمون ورودی دکتری ریاضی محض سال 1394