دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری شیمیشیمی آلی سال ۱۳۹۴
دانلود سوالات آزمون ورودی دکتری شیمی آلی سال 1394
در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته شیمی آلی سال ۱۳۹۴ کد ۲۲۱۲ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

معرفی شیمی آلی

محمدرضا خدابخشی ۲۷ اسفند , ۹۲    تحصیلات تکمیلی, شیمی آلی, معرفی شیمی و گرایش ها, کارشناسی ارشد دیدگاه ۴۸۴ ۶,۱۴۷ مشاهده

شیمی آلی زیر مجموعه ای از دانش شیمی است که درباره ترکیبات کربن یا مواد آلی سخن می‌گوید، در گذشته به موادی که ریشه گیاهی یا حیوانی داشتند، مواد آلی می گفتند اما امروزه مواد آلی را می توان از طریق روش های صنعتی و آزمایشگاهی و به کمک مواد معدنی نیز سنتز کرد. موادی که از منابع آلی بدست می آیند، در یک ویژگی مشترک هستند و آن اشتراک در دارا بودن عنصر کربن است.

شیمی آلی، شیمی ترکیبات کربن با سایر عناصر به ویژه هیدروژن، اکسیژن،نیتروژن، هالوژن ها و غیر فلزات دیگر نظیر گوگرد و منیزیوم است. الکل ها، اترها، هیدروکربن ها، آلدئیدها، کتون ها، کربوکسیلیک اسیدها، ترکیبات آلیفاتیک حلقوی، کربانیون ها، آمین ها، فنل ها، درشت مولکول ها و بسپارها (پلیمر) و نظیر آنها جزء مواد آلی بوده و مباحث شیمی آلی را به خود اختصاص داده اند. امروزه از مواد آلی و دانش شیمی آلی در رنگ سازی، کاغذ و جوهرسازی، مواد غذایی، پوشاک، پتروشیمی و نفت، مواد پلاستیکی ولاستیکی، داروسازی، پزشکی و ده ها صنعت دیگر بهره می برند.

امروزه ما در عصر کربن زندگی می کنیم، هر روزه روزنامه ها و مجلات، ذهن ما را متوجه ترکیبات کربن نظیر کلسترول، چربی های اشباع نشده، هورمون ها،استروئیدها، حشره کش ها و فرومون ها می نماید.
بازار کار شیمی آلی
شیمی آلی علمی است که از دیدگاه تکنولوژی اهمیتی فوق‌العاده دارد. شیمی آلی شیمی رنگ و دارو ، کاغذ و مرکب ، رنگینه‌ها و پلاستیک‌ها ، بنزین و لاستیک چرخ است. شیمی آلی، شیمی غذایی است که می‌خوریم و لباسی است که می‌پوشیم. از جمله فرصت‌های شغلی ممکن می توان برای افراد متخصص در این گرایش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
سنتز ترکیبات آلی: کار درمراکز داروسازی و مراکز تحقیقاتی داروسازی و مواد آرایشی بهداشتی و شوینده ها و صنایع رنگ و صنایع تولید مواد شیمیایی .
طیف سنجی آلی: کار در آزمایشگاه‌های شناسایی مواد شیمیایی (کنترل کیفی).
صنایع شیمی آلی و پلیمر: سنتز پلیمرهای جدید، اصلاح ساختار پلیمرها به منظور بهبود خواص آن‌ها و ایجاد خواص جدید برای کاربردهای خاص در مراکز تحفیفاتی و صنایع پتروشیمی و نفت

شاید بپسندید:  دانلود آزمون ورودی دکتری بیولوژی و آناتومی چوب سال ۱۳۹۴

دروس شیمی آلی دانشگاهی
شیمی آلی در مقطع کارشناسی شامل دروس شیمی آلی ۱و۲و۳ – کاربرد طیف و شیمی فیزیک آلی می باشد. کتابهای معتبر برای دروس شیمی آلی ۱و۲و۳ شامل موریسون بوید- مک کوری – ولهارد – کلایدن و وید است که در دانشگاههای داخلی معمولا کتابهای شیمی آلی موریسون بوید.

در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته شیمی آلی سال ۱۳۹۴ کد ۲۲۱۲ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.
دانلود سوالات آزمون ورودی دکتری شیمی آلی سال 1394