دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری زیست فناوری میکروبی سال ۱۳۹۴
دانلود سوالات آزمون ورودی دکتری زیست فناوری میکروبی سال ۱۳۹۴
در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته زیست فناوری میکروبی سال ۱۳۹۴ کد ۲۲۳۱ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

زیست فناوری (بیوتکنولوژی) میکروبی

معرفی رشته :

علم زیست فناوری از جمله علومی است که در چند سال اخیر با پیشرفت های مداوم مواجه بوده است . رشته بیوتکنولوژی به کاربرد روشهای علمی و فنی در تولید و یا تبدیل بعضی مواد به کمک عوامل بیولوژیک (میکروارگانیسمها، یاخته‌های گیاهی و جانوری و آنزیمها و… ) برای تولید کالا و خدمات در کشاورزی، صنایع غذایی، دارویی، پزشکی و سایر صنایع  می پردازد.

بیوتکنولوژی میکروبی یعنی استفاده از ویژگیهای انواع میکروبها در تولید و تجزیه مواد مختلف نظیر هورمون های انسانی . این کار به روش نوترکیبی، از تولید حشره کش های میکروبی، تولید انواع ماکرو مولکولها و استخراج کانی ها تا زدودن مواد زاید سمی در شرایط متعارف، انجام می شود.

دانشجویان‌ گرایش‌ “بیوتکنولوژی‌ میکروبی” در زمینه‌ بیوتکنولوژی‌ غذایی‌ و دارویی‌، تولید آنزیم‌ها، پروتئین‌ها، پلی‌ ساکاریدها، قارچ‌ها و مخمرها اطلاعات‌ لازم‌ را به‌ دست‌ می‌آورند.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته ارشد زیست فناوری گرایش میکروبی، معرفی سایر رشته های ارشد زیست سلولی مولکولی و دکتری بیوتکنولوژی (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

برنامه درسی (سر فصل) ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی) میکروبی و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها : ۲۹ واحد
دروس الزامی : ۱۲ واحد
دروس انتخابی : ۸ واحد
سمینار : ۱ واحد
پایان نامه : ۸ واحد
فرصتهای شغلی و بازارکار ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی) گرایش میکروبی
مشاغل زیر به طور مستقیم به این رشته تحصیلی ارتباط دارد و دانش آموختگان در صورت فعالیت در این شغل بیشترین ارتباط را بین رشته تحصیلی و شغل خود برقرار خواهند کرد :

شاید بپسندید:  دانلود نمونه سوال درس نحو ۲ قواعدالاساسیه حوزه علمیه۹۵

پژوهشگر استاد دانشگاه   معلم

همچنین برخی از مشاغل، ظرفیت جذب افراد مختلف از تخصص های گوناگون را دارا می باشند. در این مشاغل، هر فرد علاوه بر تسلط بر مهارت های مربوط به آن شغل، لازم است به فراخور صنعت و نوع کسب و کاری که در آن مشغول به کار است، دارای دانش تخصصی مربوطه نیز باشد:

کارشناس / مدیر آموزش کارگزار بیمه

و در نهایت، طبق طرح طبقه بندی مشاغل وزارت بهداشت، مشاغل زیر امکان جذب این رشته تحصیلی را در حوزه بهداشت و درمان دارند:

کارشناس آزمایشگاه غذا، دارو و بهداشتی   کارشناس آزمایشگاه واکسن و سرم, کارشناس مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی

در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته زیست فناوری میکروبی سال ۱۳۹۴ کد ۲۲۳۱ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

دانلود سوالات آزمون ورودی دکتری زیست فناوری میکروبی سال 1394