دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری هواشناسی سال ۱۳۹۴
دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری هواشناسی سال 1394
در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته هواشناسی سال ۱۳۹۴ کد ۲۲۱۹ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

هواشناسی

شامل تعریف رشته فیزیک هواشناسی، سرفصل دروس و تعداد واحدها، معرفی رشته ها و گرایش های کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک، فرصت های استخدامی و بازار کار رشته فیزیک هواشناسی و ….

هواشناسی مسیر ایرانیمعرفی رشته کارشناسی فیزیک هواشناسی:

علم فیزیک را عموما علم ماده و حرکت و رفتار آن در فضا و زمان با در نظر گرفتن مفاهیمی همچون انرژی، اندازه حرکت، نیرو و بسیاری از عوامل دیگر می‌دانند که این ماده می تواند از ذرات زیر اتمی گرفته تا کهکشان‌ها و اجرام بسیار بزرگ آسمانی باشد.

در حقیقت هدف اصلی علم فیزیک توصیف تمام پدیده‌های طبیعی قابل مشاهده و غیر قابل مشاهده برای بشر به شکل کمی است.
رشته فیزیک گرایش هواشناسی :

گرایش هواشناسی یکی از جذاب ترین حوزه ها در علم فیزیک به خصوص برای علاقمندان می باشد. هواشناسی به مفهوم امروزی علمی نوپا در کشور ایران است.

هواشناسی شاخه‌ای تخصصی از فیزیک پیشرفته‌ است که از ابزارهای ریاضی پیچیده‌ای بهره می‌گیرد و بر همه علوم فیزیک تکیه‌ای استوار دارد.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور و نیز افرادی که در بازار کار و استخدام به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته فیزیک هواشناسی، معرفی رشته های ارشد و دکتری فیزیک (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

گرایشهای ارشد فیزیک (بر اساس دفترچه کنکور ارشد ۹۳) :

فیزیک هسته ای, فیزیک ذرات بنیادی, فیزیک اتمی و مولکولی, فیزیک حالت جامد, فیزیک بنیادی, فیزیک نجومی, فیزیک ماده چگال, فوتونیک, آموزش فیزیک, نانو فیزیک, مهندسی الکترو اپتیک

شاید بپسندید:  دانلود سوالات آزمون ورودی کارشناسی ارشد باستان شناسی سال ۹۴ + کلید

گرایشهای دکترای فیزیک (بر اساس دفترچه کنکور دکترا ۹۳):

نانوفیزیک, فیزیک حالت جامد, فیزیک اتمی مولکولی, فیزیک گرایش ماده چگال, فیزیک هسته ای, فیزیک نجومی, فیزیک نظری, فیزیک ماده چگال, فیزیک گرانش, فیزیک ذرات بنیادی, فوتونیک

وضعیت استخدامی رشته کارشناسی فیزیک هواشناسی

هواشناس   معلم   فیزیکدان   پژوهشگر

وظایف هواشناس
– جمع آوری داده از عکس های ماهواره ای، رادارها، سنسورهای راه دور و ایستگاه های هواشناسی در سراسر جهان
– سنجش فشار ، دما، رطوبت هوا و میزان باد
– بکارگیری مدل های کامپیوتری و اصول علمی برای پیش بینی های کوتاه مدت و بلند مدت آب و هوایی
– عرضه اطلاعات آب و هوایی و گزارشات به مخاطبان
در ابتدای ورود به این شغل هواشناس کارهایی مانند مشاهده و ثبت آب و هوا، تهیه نمودار و کمک به کارکنان ارشد را انجام می دهد. به مرور زمان با کسب تجربه بیشتر، کارهای پیچیده تری مانند ارائه پیش بینی ها در جلسات و برنامه های رسانه ای بر عهده او خواهد بود.
در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته هواشناسی سال ۱۳۹۴ کد ۲۲۱۹ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری هواشناسی سال 1394