دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری زمین شناسی تکتونیک سال ۱۳۹۴
دانلود سوالات آزمون دکتری زمین شناسی تکتونیک سال 1394
در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته زمین شناسی تکتونیک سال ۱۳۹۴ کد ۲۲۱۰ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

آینده شغلی رشته زمین شناسی و گرایش های آن

فارغ التحصیلان: وقوع زمینلرزهای هولناک و اسرارآمیز با نیرویی عظیم و ویرانگر، فوران تودههای مذاب سنگ از دهانه کوهی آتشفشانی، چشمانداز با شکوه درهای عمیق در پای کوهی سر به فلک کشیده، گستردگی و تنوع سنگهای موجود در طبیعت، لایه های موازی سنگی و خاکی در دیواره یک تپه یا کوه و دهها موضوع دیگر، از موضوعات مورد توجه زمینشناسان است. زمینشناس بسیاری از پرسشهای هیجانانگیز و جذاب پیرامون ما را به بحث و بررسی میگذارد. این که زمین در اولین روزهای عمر خود (۴۵۰۰ میلیون سال قبل) چگونه بوده است؟ چرا اقیانوس اطلس به تدریج وسیعتر و اقیانوس آرام کوچکتر میشود؟ در کجا به جستجوی آب بپردازیم؟ تفاوت سنگها ناشی از چیست و پرسشهای متعدد دیگر که پاسخ آن را در علم زمینشناسی میتوان یافت. زیرا در زمینشناسی، منشأ زمین، تاریخ و ساختمان زمین، مواد متشکله آن، منابع طبیعی موجود در آن و تغییر و تحولاتی که در طول زمان پدید آمدهاند، مورد بررسی قرار میگیرد.

در واقع از اعماق اقیانوسها تا نوک بزرگترین قله ها و حتی ماورای این دو، مورد مطالعه قرار گرفته و اطلاعات حاصل از آنها به صورت نقشه و گزارش ثبت میشود. کشور ایران با در اختیار داشتن منابع معدنی بسیار غنی اعم از مواد سوختی و ذخائر فلزی و غیرفلزی گرانبها، و قرار گرفتن بر روی منطقهای فعال از نظر زمینشناسی که باعث وقوع زلزله ها، تغییر ساختار زمین، پدیده کوه زائی، تغییر پهنای دریاها و خلیج مجاور میشود و دهها مطلب شگفتانگیز و در خور دقت و مطالعه دیگر، نیاز وافر به پژوهشگران و متخصصان زمینشناسی دارد که در این زمینهها به مطالعه و کاوش پرداخته و اطلاعات لازم را برای بهره برداری صحیح در اختیار مسؤولان ذیربط قرار دهند.

شاید بپسندید:  دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری علوم کامپیوتر سال ۱۳۹۴

برخی از این دروس شامل موارد زیر است:

زمین شناسی فیزیکی که به بررسی خصوصیات کلی زمین میپردازد، زمین شناسی تاریخی که به مطالعه تاریخچه پیدایش کره زمین میپردازد، بلورشناسی هندسی و بلورشناسی نوری که شناخت ویژگیهای هندسی و مشخصات نوری بلورها را مورد توجه قرار میدهد، کانیشناسی که به بررسی کانیها یعنی اجزای تشکیل دهنده سنگها میپردازد، سنگ شناسی رسوبی و آذری و دگرگونی که در مورد تشکیل انواع سنگها بحث میکند، زمین شناسی ایران که به بررسی ویژگیهای زمین ایران میپردازد، زمین شناسی نفت که به بررسی در نحوه ایجاد نفت به بحث میپردازد.

تواناییهای لازم

دانشجوی خوب زمین شناسی علاوه بر تسلط کافی بر درسهایی مثل فیزیک، شیمی و ریاضی باید از قدرت تجسم مناسبی برخوردار باشد. مهمترین ویژگی برای موفقیت در این رشته داشتن روحیهای پرجنب و جوش، علاقه به زندگی در محیطهای طبیعی مانند کوهها و بیابانها است، زیرا زمینشناس نه تنها در دوران دانشجویی بلکه در زمینه های شغلی نیز با چنین محیطهایی روبروست. علاوه بر این داشتن توانایی جسمانی مناسب نیز لازم است.

در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته زمین شناسی تکتونیک سال ۱۳۹۴ کد ۲۲۱۰ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

دانلود سوالات آزمون دکتری زمین شناسی تکتونیک سال 1394