دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری مهندسی کامپیوتر– معماری سیستم های کامپیوتری سال ۱۳۹۴
دانلود آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر معماری سیستم های کامپیوتری 1394 معماری سیستمهای کامپیوتری دانش طراحی مفهومی و شناخت اجزای رایانه است.

این گرایش یکی از گرایش‌های مهندسی کامپیوتر است. در این گرایش با اجزای داخلی کامپیوتر که مراحل انجام یک دستور را بر عهده دارند و چگونگی کار آنها آشنا میشویم. همچنین واحد کنترل مرکزی و حافظه به عنوان دو بخش اصلی کامپیوتر معرفی می شوند و ارتباط و ساختار درونی آنها مورد بررسی قرار می گیرد. برای درک موضوعات مطرح شده در این گرایش آشنائی با مبحث مدارهای منطقی لازم و ضروری است.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور ارشد و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحدها، دانشگاه های دارای رشته ارشد کامپیوتر گرایش معماری سیستمهای کامپیوتری، معرفی سایر گرایشهای ارشد و دکترای کامپیوتر(به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

برنامه درسی (سرفصل) ارشد کامپیوتر گرایش معماری سیستمهای کامپیوتری و تعداد واحدها :

تعداد کل واحدها : ۳۸ واحد
دروس اصلی و اختصاصی ۲۱ یا ۲۴ واحد
سمینار : ۲ واحد
پایان نامه : ۶ تا ۹ واحد
مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر دارای چهار گرایش زیر است:

۱٫ گرایش معماری سیستم های کامپیوتری

۲٫ گرایش نرم‌افزار

۳٫ گرایش رایانش امن

۴٫گرایش هوش مصنوعی و رباتیکز

در بین این چهار گرایش با توجه به بازار کار گسترده گرایش معماری سیستم های کامپیوتری نسبت به سایر گرایش ها (لطفا به پست های قبلی توجه فرمایید) و همچنین توانایی های گسترده ای  که دانشجویان این گرایش کسب می کنند (طراحی و ساخت مدارهای دیجیتال، معماری کامپیوتر، طراحی و ساخت مدارهای واسط، طراحی و ساخت سیستم‌های بلادرنگ، میکروکنترل‌ها وسیستم های تعبیه شده،  VLSI و …) این گرایش را می توان بهترین گرایش رشته کامپیوتر دانست.

شاید بپسندید:  دانلود سوالات دکتری رشته الهیات- ادیان و عرفان سال ۱۳۹۴

علاوه بر این براساس نظر سنجی که در این وبلاگ گذاشته شده بود و نظر سنجی بعمل آمده از طریق سایر وب سایت ها این گرایش جزء بهترین گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر می باشد.

دانشجویانی که از این رشته فارغ‌التحصیل می‌شوند و با توجه به نیاز بازار و سفارش‌هایی که از مراکز متنوع و متفاوت کشور دریافت می‌کنند توانایی انجام این کارها را برای امرار معاش و عرضه توانمندی‌های خود برای بهبود و بهره‌وری بالای امور کشور دارا هستند، برنامه نویسی برای سایت‌ها با توجه به محتوای درخواستی و مکانیزم عمل تست‌های مختلف یک برنامه، ساخت مدارهایی که قادر به ارتباط با کامپیوتر باشند همچنین ساخت ابزارهای جانبی برای کامپیوتر، ساخت مدارهای ساده منطقی، ساخت سخت‌افزارهایی که برای پردازش الگوریتم‌هایی که با کامپیوترهای معمول قابل پیاده‌سازی نیستند.
مهندسی کامپیوتر به عنوان رشته دانشگاهی (ایران)
این رشته در ابتدا تحت پوشش رشته‌ای به نام انفورماتیک و تحت نظر دانشکده‌های ریاضی تدریس می‌شد. هم اکنون این رشته در اکثر دانشگاه‌ها با عنوان مهندسی کامپیوتر و تحت نظر دانشکده فنی (یا مهندسی) ارائه می‌گردد. علاقه‌مندان جهت مشاهده کتابهای رشته مهندسی کامپیوتر می‌توانند به سایت وزارت علوم مراجعه نمایند.

در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته مهندسی کامپیوتر- معماری سیستم های کامپیوتری سال ۱۳۹۴ کد ۲۳۵۵ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

دانلود آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر معماری سیستم های کامپیوتری 1394