دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری مهندسی محیط زیست– آلودگی هوا سال ۱۳۹۴
دانلود آزمون دکتری مهندسی محیط زیست آلودگی هوا سال 1394

معرفی آزمون دکتری محیط زیست – آلودگی هوا

رشته مهندسی محیط زیست – آلودگی هوا از جمله رشته های کنکور دکتری سراسری است که دارای زیر گرایش نیست.

تلاش کرده ایم در صفحات زیر اطلاعات لازم را در خصوص آزمون دکتری نیمه متمرکز سراسری مهندسی محیط زیست – آلودگی هوا گردآوری نماییم.
معرفی رشته عمران محیط زیست:

امروزه رشته های مختلفی با رویکرد حفاظت از محیط زیست راه اندازی شده اند. یکی از شاخص ترین این رشته ها مهندسی عمران محیط زیست است که از گرایش های مهندسی عمران محسوب می شود.

مهمترین وظیفه متخصصین این رشته نظارت بر اجرای پروژه های زیست محیطی است. از جمله این پروژه ها می توان به: شناخت و کنترل آلودگی منابع آب، خاک و هوا- طراحی تأسیسات آب و فاضلاب شهری و روستایی- کنترل آلودگی های حاصل از مواد زائد جامد و برنامه ریزی و مدیریت طرح های زیست محیطی اشاره کرد.

مباحث مربوط به اتلاف گرما و انرژی حرارتی، تصفیه و پالایش آب و هوا و اصلاح وبهبود مکان‌هائی که در اثر آسیب‌ها و آلودگی­ های صنعتی صدمه دیده‌اند، از جمله موضوعات مورد بررسی متخصصان این رشته است.

رشته مهندسی عمران محیط زیست خود دارای گرایشهای زیر می باشد : آب و فاضلاب – آلودگی هوا – سواحل – مواد زائد جامد – منابع آب

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور ارشد و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته ارشد عمران محیط زیست، معرفی سایر گرایشهای ارشد و دکترای مهندسی عمران (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.
برنامه درسی (سرفصل) ارشد عمران گرایش محیط زیست و تعداد واحدها:

شاید بپسندید:  دانلود نمونه سوال جواهرالبلاغه حوزه علمیه ۱۳۹۵

تعداد کل واحدها : ۳۸ واحد
دروس اختصاصی الزامی : ۱۵ واحد
دروس اختیاری : ۱۵ واحد
سمینار : ۲ واحد
پروژه : ۶ واحد

گسترش روز افزون جمعیت انسانها در سرار دنیا،نیاز هر کشور را بر حفظ محیط پیرامون خود دوچندان کرده است.زیرا که امروزه بشر خود هم میتواند باعث تخریب محیط زیست خود شود و هم آن را حفظ کند .

به نظر کارشناسان محیط زیست میزان جنگل های موجود در دنیا ممکن است تا ۵۰ سال آینده کاهش چشم گیر داشته باشد به طوری که بیشتر وسعت یک کشور را بیابان تشکیل دهد.هم چنین نیاز به حفظ حیات و حش و جانورانی که در آن زندگی میکنند باعث شده تا افرادی برای حراست از این نعمت های خدادای اموزش های لازم را ببینند و تخصص لازم را کثب کنند.از این رو در هر کشور برای تربیت افرادی که بتوانند به طور تخصصی به حفظ محیط زیست خود بپردازند،رشته ای با نام محیط زیست تشکیل شده است.

محیط زیست لطیف ترین قسمت زندگی در هر مکانی است. رشته محیط زیست زیر شاخه مهندسی منابع طبیعی است و اساس آن بر حفاظت از طبیعت می باشد. این رشته تمام مسائلی را که در حیطه محیط زیست وجود دارد را در بر می گیرید پس دارای گستره ای بسیار زیاد می باشد.

در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته مهندسی محیط زیست- آلودگی هوا سال ۱۳۹۴ کد ۲۳۴۶ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

دانلود آزمون دکتری مهندسی محیط زیست آلودگی هوا سال 1394