دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری کلیه رشته های امتحانی گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی سال ۱۳۹۴
دانلود آزمون ورودی دکتری رشته کشاورزی و منابع طبیعی سال 1394
در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته کشاورزی و منابع طبیعی سال ۱۳۹۴ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

آشنایی با رشته مهندسی منابع طبیعی

مهندسی منابع طبیعی در ۵ گرایش تدریس می شود.
توانایی های مورد نیاز و قابل توصیه

داوطلب دوره جنگل داری باید در زمینه های زیست شناسی، ریاضی، زمین شناسی و اکولوژی قوی باشد، با توجه به کمیت و کیفیت درس هایی که در این رشته تدریس می شود، دانشجو باید از توان و دانش بالایی در زمینه های علوم طبیعی و ریاضی برخوردار بوده، قدرت تجزیه و تحلیل مسائل طبیعی و بوم شناسی(اکولوژیکی) را داشته باشد و دارای دقت کافی در مسائل جنگل باشد. داوطلبان گرایش مراتع و آبخیزداری نیز باید در زمینه های اکولوژی، علوم زمینی، آمار و ریاضیات قوی باشند. بیشتر فعالیت های این رشته در محیط باز و جنگل انجام می گیرد، لذا داوطلب باید از توانایی جسمی و علاقه مندی لازم برخوردار باشد تا بتواند در شرایط مختلف جوی در مناطق بیابانی و کوهستانی فعالیت نماید .هم چنین داوطلب گرایش جنگلداری باید برای کار در محیط های خارج شهر آمادگی جسمی لازم را داشته باشد.
توانایی های فارغ التحصیلان

فارغ التحصیلان رشته علوم و صنایع چوب و کاغذ می توانند در موارد زیر ارائه دهنده خدمات تخصصی باشند: به عنوان مدیر فنی در بخش های دولتی و یا خصوصی مجتمع های چوب و کاغذ و کارخانه های تولید فرآورده های چوبی. به عنوان مربی در هنرستان های فنی و حرفه ای و به صورت مجری امور تحقیقات صنایع چوب و کاغذ کشور .به عنوان کارشناس(مهندس) متخصص در دفترهای فنی سازمان جنگل ها و مراتع(وزارت جهاد کشاورزی) و موسسه های تحقیقات منابع طبیعی .از جمله کارهایی که فارغ التحصیلان رشته جنگل داری می توانند انجام دهند به شرح زیر می باشد:

طراحی، محاسبه و تهیه طرح های جنگل داری در جنگل های شمالی و سایر قسمت های ایران در مساحت های مختلف به صورت مجزا و یا طراحی طرح های جنگل داری در داخل یک حوضه آبخیز .
طراحی، محاسبه و اجرای راه ها و جاده های جنگلی، شامل: مسیریابی، پیاده کردن مسیر، و زیرسازی جاده ها .
نجام کارهای نقشه برداری که در کارهای راه سازی و تهیه نقشه های دقیق جنگلی برای محاسبات و طراحی مورد نیاز است .
شرکت در طرح های تحقیقاتی مراکز علمی و موسسات پژوهشی کشور .
طراحی و تهیه طرح های بهره برداری از جنگل های ایران.
طراحی و تهیه، نظارت و اجرای طرح های جنگل کاری و پارک های جنگلی در مناطق معتدل، خشک و نیمه خشک کشور .
طراحی و احداث نهالستان های موقت و دائمی جنگل و تولید انبوه نهال و مکان یابی مناطق تولید بذر و تهیه بذرهای جنگلی و تامین نیاز نهالستان های جنگلی.
تهیه، محاسبه و اجرای طرح های آمار برداری و اندازه گیری از جنگل های شمال کشور.

شاید بپسندید:  دانلود سوالات ورودی کارشناسی ارشد رشته فرش سال ۱۳۹۴ + کلید
در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته کشاورزی و منابع طبیعی سال ۱۳۹۴ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.

دانلود آزمون ورودی دکتری رشته کشاورزی و منابع طبیعی سال 1394