دانلود نمونه سوال آزمون ورودی دکتری مهندسی هوا فضا-سازه سال ۱۳۹۴
دانلود آزمون ورودی دکتری مهندسی هوا فضا سازه سال 1394

معرفی رشته مهندسی هوا فضا سازه:

مهندسی هوا فضا مجموعه ای از علوم و توانائیهای علمی در زمینه تحلیل، طراحی و ساخت وسایل پرنده نظیر هواپیماها، هلیکوپترها، گلایدرها، و ماهواره هاست.

مهندسی هوا فضا از نظر واحدهای درسی شباهت زیادی به رشته مهندسی مکانیک دارد و در برخی دانشگاهها در دانشکده مکانیک ارایه می شود.

مهندسین هوافضا مسئول طراحی و ساخت ماشینهای غیر عادی، از هواپیماهای با وزن بیش از ۲۵۰ تن گرفته تا فضاپیماهایی که قادر به طی مسافتهای طولانی با سرعتی بالاتر از ۳۰۰۰۰ کیلومتر در ساعت هستند، می باشند. مهندسین هوا ــ فضایی که با هواپیما سر و کار دارند را مهندسین هوانوردی و آنهایی را که اختصاصا با فضاپیما کار می کنند، مهندسین فضانوردی گویند.

اما گرایش سازه‌های هوایی به مطالعه و بررسی سازه‌های هواپیما و دیگر وسایل پرنده می‌پردازد و هدف آن طراحی سازه‌هایی است که علاوه بر استحکام کافی در برابر بارهای آئرودینامیکی و سایر بارهای استاتیکی وارد بر وسایل پرنده، حداقل وزن را نیز داشته باشند.

در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان انتخاب رشته کنکور ارشد و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحدها، دانشگاه های دارای رشته ارشد مهندسی هوافضا گرایش سازه های هوایی، معرفی سایر گرایشهای ارشد و دکترای مهندسی هوافضا(به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود.

تحصیلات تکلمیلی مهندسی هوا فضا در سطح کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. در مقطع کارشناسی ارشد چهار رشته جلو برندگی، طراحی سازه های هوا، فضایی، آئرودینامیک و دینامیک و کنترل پرواز دانشجو به عنوان رشته اصلی یک گرایش را انتخاب می کند و یک رشته فرعی ازگرایشهای هوا فضا یا رشته های مهندسی دیگر بنا به تشخیص استاد راهنما کمیته کارشناسی ارشد انتخاب می کند.
درسهای ریاضیات پیشرفته، محاسبات عددی، سمینار، وپروژه در درس عمومی همه گرایشهای اجباری است.
در این مجموعه گرایش کارشناسی ارشد طراحی سازه های هوا فضایی ارائه می شود. دانشجویان پذیرفته شده موظف هستند حداقل ۲۰درس از درسهای تخصصی اجباری را بگذرانند.
طول دوره تحصیل

شاید بپسندید:  دانلود آزمون دکتری مهندسی هوافضا جلو برندگی سال ۱۳۹۴

مدت زمان تحصیل پیش بینی شده برای تکمیل دوره کارشناسی ارشد ۲ سال می باشد.
تعداد واحدها

برنامه این دوره مشتمل است بر:
الف: دروس اجباری شامل: ریاضیات پیشرفته و محاسبات عددی پیشرفته ۱ هر یک سه واحد جمعاً ۶ واحد
ب: پایان نامه کارشناسی ارشد به ارزش ۶ واحد و سمینار به ارزش ۲واحد
ج: رشته اصلی شامل چهار درس از درسهای تخصصی اجباری یکی از شاخه های تخصصی زیر جمعاً ۱۲ واحد
طراحی سازه های هوا و فضایی(طراحی و سازه ها)
– گرایش جلو برندگی
– آئرودینامیک
– دینامیک و کنترل پرواز
د: رشته فرعی شامل: دروس به ارزش ۶ واحد از هر یک از شاخه های تخصصی اعم از دروس اجباری یا اختیاری یا تشخیص استاد راهنمای پایان نامه کارشناسی ارشد دانشجو می باشد
به طور خلاصه:
درسهای عمومی ۶ واحد
درسهای رشته اصلی ۱۲ واحد
درسهای رشته فرعی ۶ واحد
پایان نامه ۶ واحد
سمینار ۲ واحد
جمع ۳۲ واحد

در این مطلب سوالات آزمون ورودی دوره های دکتری نیمه متمرکز رشته مهندسی هوا فضا-سازه سال ۱۳۹۴ کد ۲۳۳۳ برای دانلود تهیه شده است. برای دانلود سوالات شما می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. سوالات با لینک مستقیم قابل دانلود می باشد.