سخنرانی دکتر حسن عباسی با موضوع افسردگی سیاسی

استاد حسن عباسی ،‌ کارشناس مسائل استراتژیک در تالار مطهری دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تبریک حماسه ملی ۹ دی به مردم شهر مقدس شیراز گفت: ۹ دی ۸۸ پدیده شگرفی در تاریخ جمهوری اسلامی‌و معاصر بوده است و قطعا شما و خانواده شما در آن نقش داشته اند. مردم کشور مصر و مجموعه اخوان المسلمین و الازهر ۸۰ سال تلاش کردند؛ اما فقط یک سال توانستند حکومت کنند و امروز برگشته اند به پله اول اما بصیرت در بین مردم و مسئولین جدی است و یکی از وقایع همین ۹ دی است و آنچه در قالب فتنه ۸۸ رقم خورد بیش از یک دهه برنامه ریزی شده بود.

ملت بزرگ ایران توانست ۳۶ سال انقلاب خود را سر پا نگه دارند و از گزند تهدیدها و بحران‌ها نجات دهد. اتفاقات بعد از انتخابات سال ۸۸ فتنه ای بود که به تعبیر رهبری بیش از یک دهه برای آن برنامه ریزی شده بود. یکی از عناصری که در اتاق ۵ نفری فکری فتنه که در نیویورک و لندن و در لباس روحانیت نیز هست که برادر زن وزیر ارشاد دولت اصلاحات بود و این فرد در کنار سروش و دیگران حلقه ای با افراد معاند و بر انداز فکری تشکیل دادند و اسم خود را اتاف فکر ۵ نفره جنبش سبز گذاشتند.

این‌ها کسانی بودند که اعتقادی به قانون اساسی جمهوری اسلامی‌ندارند، اعتقادی به ولایت فقیه ندارند، کسانی که به دنبال پروتستانتیزم در خود اسلام و تفکر شیعی هستند؛ این افراد می‌آیند و از قواعد حکومت و جامعه استفاده می‌کنند و در رقابت‌های سیاسی بازی می‌کنند و شدند اتاق فکر جریانی که با قواعد داخلی حکومت در انتخابات شرکت می‌کند و بعد هم مدعی رای و مطالبه رای مردم است.

وی در وبسایت خود که از نیویورک به روزرسانی می‌شد، در هفته‌های اول فتنه ۸۸ به یکی از مسئولان نظام تعرضی کرده و حرفی نوشته بود؛ وی در این متن خود نوشته بود که در دور دومی‌که اصلاح قانون اساسی در سال ۶۸ صورت گرفته بود، گفته بود که قرار شده بود رهبری ۱۰ ساله باشد و بعد از دو دوره ۱۰ ساله مثل ریاست جمهوری، وی از سمت خود کنار برود و شخص دیگری جایگزین رهبر بشود.

شاید بپسندید:  دانلود درس بحث الفقه آیه الله العظمی الخویی

فایل صوتی و تصویری این سخنرانی در این قسمت برای دانلود فراهم شده است.

دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی با موضوع افسردگی سیاسی

دانلود فایل تصویری سخنرانی دکتر حسن عباسی با موضوع افسردگی سیاسی

 

دانلود سخنرانی دکتر حسن عباسی با موضوع افسردگی سیاسی

دانلود فایل صوتی سخنرانی دکتر حسن عباسی با موضوع افسردگی سیاسی

منبع: مستضعفین تی وی