دانلود کتاب شرحی بر دعاهای روزانه ی حضرت زهرا (س)
شرحی بر دعاهای روزانه ی حضرت زهرا (س)
نویسنده: علی صفائی حائری

موضوعات:

در این کتاب ارزشمند درباره موضوعات زیر بحث می شود: جلوه های رحمت خدا، خزائن رحمت، اثر رحمت، خصوصیات رزق، وسعت رزق، کرامت رزق، منشأ رزق، عنایت های نهفته در رزق، احتیاج و فقر، زیادتی شکر، عوامل زیادتی شکر، شناخت وسعت نعمت و رحمت، شناخت منع، زیادتی افتقار، زیادتی غنا و تعفّف، وسعت در دنیا، استعاذه، نجاح، عبودیت، عبادت و عبودیت، عوامل قوّت در عبادت، خاصیّت دعا، عبادت مستمر و بصیرت، تأویل و تنزیل، ظهر و بطن، صراط و سبل، رضایت و شکایت قرآن، محیط های موضع گیری ها، محیط غفلت، محیط ذکر و موضع گیری، حفاظت و ستر، شرط حفاظت، وسیله ی حفاظت، مورد حفاظت، هدایت و تقوا، اخلاص و محبت، غفران و مغفرت، صلوات

این استاد بزرگوار در مقدمه این کتاب می فرمایند:

خدا را شکر که امسال را هم با یاد حسین (ع) و ذکر او و در این شب های محرم دور هم جمع شدیم. همه کوچک و حقیریم ولی انتظاری که در دل های ماست این است که خدا این جمع گرفتار و غافل را با جمع واقف و شاهدی که در کنار حسین بودند و با آن جمع حضور و شهادت همراه کند. و از این جمع کوچک ما به آن جمع راهی پیدا شود.

من گاهی در این مجامع تأملی می کنمغ آن هم با تنوع و شل های مختلفی که دارد. آدم می بیند که حاصلِ جمع ها متفاوت است. گاهی دوستی را پیدا می کند. گاهی خودش را پیدا می کند. گاهی با حسین پیوند می خورد و از خود و از دنیای خود می گذرد؛ مثل کسانی که در کوه می روند، عده ای دنبال قضا و تنفس خوبی هستند، گاهی علفی را جمع می کنند، معدنی را پیدا می کنند و عده ای هم توجهی برایشان می اید و فراغت بالی و گاهی هم پاها شکسته می شود.

شاید بپسندید:  دانلود برگزیده تفسیر نمونه سوره طلاق با فرمت ورد و پی دی اف

توصیه می کنم این کتاب ارزشمند را دانلود و مطالعه نمایید.
کتاب شرحی بر دعاهای روزانه ی حضرت زهرا (س)