نام کتاب: روش برداشت از قرآن
دانلود کتاب روش برداشت از قرآن
نویسنده: علی صفائی حائری

موضوعات: تناقض ها، سنت و سنت، قرآن و قرآن، قرآن و سنت، ، قرآن و عینیت، روش ترجمه و تفسیر، روش ظهر و بطن قرآن،‌روش تأویل و تنزیل، روش روح قرآن، روش نور قرآن، تسلط بر قرآن، طرح سوال در قرآن، حلم در برابر سوال ها، تفکر در قرآن، روش تفکر و مطالعه، معنای روح الایمان،

تناقض سنت و سنت، تناقض قرآن و قرآن، تناقض قرآن و سنت، ، تناقض قرآن و عینیت،

در مقدمه ی نویسنده این کتاب ارزشمند آمده است: یک داروخانه ی مجهز، که تمام داروها را دل گرفته، ناچار برای هر درد، درمانی دارد و برای هر بیماری، شفایی.

هرگرفتاری که به داروی درد خویش برسد و آن را بررسی کند و از آن برداشت نماید، بهره مند خواهد شد. ولی این بمیار نمی تواند از دم دست شروع کند و تمام داروها را ببلعد تا به درمانی برسد. و نمی تواند به حکم قرعه داروی خویش را بیابد. باید داروی او در دسترسش بگذارند تا او بهره بردارد و شفا بگیرد. قرآن کتابی است که برای هر درد، درمانی دارد. و کتابی است که برای هرکس هدایتی دارد و شفایی می آورد.

برای یک بیمار، گاهی بیش از یک آیه لازم نیست. اگر تمام قرآن را بررسی کند و این آیه را کنار بگذارد، درمان نخواهد شد و شفایی نخواهد گرفت و اگر فقط همین یک آیه را ببیند و همان آیه برایش تلاوت شود و در آن تدبر کند، از آن بهره خواهد گرفت و راهش را خواهد یافت. آنچه در قرآن از آن یاد شده، تلاوت آیه هاست. و آنچه مانع گمراهی است، به شهادت قرآن دو چیز است: چگونه کفر می ورزید در هنگامی که آیه ها بر شما تلاوت می شود و رسول در میان شما هست. مانع از کفر ورزیدن و گمراهی همین تلاوت آیه ها و وجود رسول است و همین است که پس از رسول، باید رسول، جانشینی بیابد که همراه قرآن و تلاوت آیه ها باشد و از گمراهی جلوگیری نماید.

شاید بپسندید:  دانلود برگزیده تفسیر نمونه سوره لقمان با فرمت ورد و پی دی اف

بالاتر از این، حتی رسول هم نباید شتاب کند و آیه ها را قبل از آنکه وحیش بگذرد، بخواند، چون هر روحیه و هر درد، ایه ای متناسب می خواهد که باید به آن اشاره شود.

در خواندن شتاب نکن، پیش از آنکه وحی آن بر تو بگذرد. قرآن یک انزال دارد، نزول مجموعی و یک تنزیل نزول تدریجی انزال آن در شب قدر بوده و تنزیل آن در کنار حادثه ها و در جایگاه مناسب.

رسول پیش از آنکه تنزیل قرآن و آیه ها در جایگاه خود و در کنار حادثه ها نازل شوند، نباید به خواندن قرآن بپردازد و در آن شتاب کند. این دستور نشان می دهد مادام که آیه ها در جایگاه خود ننشینند، اثری نخواهند گذاشت و به ابتذال خواهند انجامید.

برای دانلود این کتاب ارزشمند از لینک زیر استفاده نمایید.
دانلود کتاب روش برداشت از قرآن