نام کتاب: فوز سالک
دانلود کتاب درباره سلوک, ضرورت سلوک, اهداف سلوک, سلوک برای یقین, مراحل در سالک
نویسنده: علی صفائی حائری

موضوعات: ضرورت سلوک، اهداف سلوک، سلوک برای یقین، مراحل در سالک، دیدگاه عرفا به سلوک، دیدگاه فلاسفه به سلوک، دیدگاه علماء اخلاق به سلوک، نقد اهداف و فوز سالک، ابزارهای سلوک،‌اقسام سلوک، سلوک رنج آور، سلوک صادق، نقش نماز در سلوک، نقش یقین در سلوک،‌ حالات سالک در برابر بلا،‌ عوامل امتحان سالک، رضا و رضوان، عوامل و زمینه های رضا، مراحل و اقسام رضا، تأثیر رضا در روابط، اقسام مذهب، حقیقت شب قدر، اصول سلوک، روش سلوک، علائم سلوک سالم و …

توضیح کوتاهی درباره این  کتاب ارزشمند:

ما بخواهیم یا نخواهیم سالک بالاضطرار هستیم. پس باید بنشینیم و جمع بندی کنیم. ببینیم مرکب ها و مراحل این سلوک چیست؟ چه حالت هایی در این مراحل بر ما می گذرد؟

امروز اصولاً قانون رنج ها و دنیا، انسان را به خودش پناهنده می کند و در این پناهندگی و درون گرایی، بحران های عرفان ها شکل می گیرد. و اگر در این مقاطع، تذکر ها، و یادآوری ها نباشد، انحطاط ها، استقرار ها و قرار ها زیاد می شود. این جاست که باید بی قراری ها را در وجودها ریخت و راهشان انداخت.

خدا شاهد است! ماه رمضان که می شود، دلم از همان روزهای اول بی قرار می شود که بلند بشوم و بیابم در جوار علی بن موسی الرضا! چه کنیم که پناهی نداریم! و این همه از فضل حضرت است.

این کتاب ارزشمند را از لینک زیر دانلود نمایید.
دانلود کتاب درباره سلوک

شاید بپسندید:  دانلود کتاب درآمدی بر علم اصول