دانلود افزونه طراحی نمودار در وردپرس

دانلود افزونه طراحی نمودار در وردپرس

یکی از نیازهای مورد نیاز برای برخی سایت ها ایجاد و رسم نمودار در وردپرس می باشد. رسم نمودار در سایت بسیار حائز اهمیت بوده و کاربردهای بسیار فراوانی برای آن می توان در نظر گرفت. به عنوان نمونه اگر شما یک محصول برای فروش در سایت خود قرار داده اید یا اینکه شما می خواهید یک محصول را معرفی کنید و نیاز به نمایش نمودار تغییرات قیمت آن محصول دارید.

یا هر نموداری را که فرض کنید می توانید به وسیله ی افزونه ای که امروز به شما معرفی می کنیم رسم کنید و از حرفه ای  بودن لذت ببرید.

افزونه رسم نمودار Visualizer

 

شما می توانید با نمودارهای میله ای، دایره ای، و گراف ها، کارهای خود را جذاب تر به بازدیدکننده سایت خود ارائه دهید. به هر حال هیچ چیز چشمگیرتر از نمودارهای رنگارنگ، گراف های بالا رونده یا میله های مقایسه کننده نیست. در این مقاله ما قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه و بدون نوشتن حتی یک خط کد به راحتی در وردپرس نمودار بسازید.

 

آموزش رسم نمودارهای مختلف در وردپرس

۱- ابتدا افزونه Visualizer را نصب و فعال سازی نمایید.

۲-  یک پست جدید ایجاد نموده و یا یکی از پست های موجود را ویرایش نمایید. در صفحه ویرایش پست ها بر روی دکمه اضافه کردن رسانه (Add Media) کلیک کنید. در آپلود کننده ی رسانه ی خود یک آیتم منو جدید برای تصویر سازی (Visualizations) خواهید دید

۳- کلیک کردن روی (Visualizations) کتابخانه  تصویری شما را نمایش خواهد داد. با این حال، از آنجایی که شما به تازگی افزونه را نصب کرده اید، این منو خالی خواهد بود. بر روی گزینه جدید ایجاد کنید کلیک کنید تا یک نمودار جدید ایجاد شود.

۴- در صفحه بعدی، این افزونه از شما خواهد خواست تا نوع نمودار مورد نظر خود را انتخاب نمایید. یک نوع از نمودارها را انتخاب نموده و پس از آن  روی گزینه یNext  کلیک نمایید.

۵-  صفحه بعدی از شما خواهد خواست تا بر روی منوی Upload CSV File در سمت راست کلیک کنید که به شما دو گزینه نشان می دهد. گزینه اول آپلود یک فایلCSV  از کامپیوتر شما و گزینه دوم ساکن کردن یک نمودار از وب با استفاده از صفحه ی گسترده ی درایو گوگل (Google Drive)  می باشد. ما به شما هر دو گزینه را توضیح خواهیم داد.

شاید بپسندید:  دانلود افزونه تبدیل لینک خارجی به لینک داخلی در وردپرس wp noexternallinks 3.5.9.8

۶- اضافه کردن از درایو گوگل

ابتدا به Google Drive بروید و یک صفحه گسترده جدید ایجاد و یا یکی از صفحه های گسترده ی موجود را ویرایش کنید. اطمینان حاصل کنید که سطر اول از صفحه گسترده دارای نام ستون و ردیف دوم دارای نوع داده ها است. نوع داده های پشتیبانی شده عبارتند از: رشته، تعداد، bolean، تاریخ، تاریخ روز، و ساعت روز است.

هنگامی که صفحه ی گسترده ی شما آماده شد بر رویFile » Publish to the web… کلیک کنید. این کار یک پنجره ی pop up را باز می کند. برای قابل دسترسی کردن این صفحه ی گسترده توسط وب، بر روی دکمه انتشار کلیک کنید. در زیر بخش Get a link to the published data،ارزش هایCSV جدا شده به وسیله ی ویرگول را انتخاب کنید. لینک تولید شده در زیر را کپی کنید، این لینک بعدا نیاز خواهید داشت.

حال در سایت خود بر روی دکمه From Web کلیک کرده وURL  درایو گوگل را در آن پیست کنید و سپسnext  کنید.

در صفحه ی بعد، در منو سمت راست می توانید تنظیمات بصری نمودار خود را تغییر دهید. شما می توانید یک عنوان اضافه کنید، موقعیت نوشته های داخل نمودار را تنظیم کنید، تغییر رنگ ایجاد کنید، نمودار خود را به ۳D تبدیل کنید و غیره.

۷- بر روی دکمه Insert Chart کلیک کنید تا آن را به پست خود اضافه کنید.

۸- اضافه کردن یک نمودار در وردپرس با استفاده از یک فایل CSV

 

اضافه کردن یک نمودار و ساکن کردن آن با داده های یک فایلCSV شبیه به فرایند ذکر شده در بالا می باشد. شما فقط باید به جای اضافه کردن یک URL، فایلCSV را از کامپیوتر خود آپلود کنید. به هر حال، هنگامی که یک فایل CVS را برای استفاده با یک Visualizer آماده سازی می کتید، مطمئن شوید که ستون ها توسط کاما از هم جدا شده اند، سطر اول شامل نام ستون، و سطر دوم شامل نوع داده ها می باشد. همچنین مطمئن شوید که دو علامت نقل قول در ابتدا و انتهای فایلCSV شما وجود دارد.
دانلود افزونه طراحی نمودار در وردپرس