دانلود افزونه ساخت جدول در وردپرس tablepress 1.5.1

دانلود افزونه ساخت جدول در وردپرس tablepress 1.5.1
افزونه tablepress 1.5.1 ابزاری برای ساختن جدول در ویرایشگر نوشته های وردپرس می باشد.بعد از نصب این افزونه گزینه tablepress به پیشخوان سایت اضافه می شود. ابتدا روی گزینه add new table کلیک کنید. برای جدول مورد نظرتان اسم و توضیحاتی وارد نمایید و تعداد سطر و ستون آن را مشخص کنید و روی گزینه add table کلیک کنید تا جدول ساخته شود.

ساختن جدول در نوشته ها و پست های وردپرس یکی از ابزارهای کاربردی و لازم در وردپرس می باشد. برای ساختن جدول در وردپرس می توان جداول را از نرم افزار آفیس کپی کرده و در نوشته ها و پست ها و مطالب قرار داد ولی استفاده از این افزونه مزیت های زیادی نسبت به این کار توسط آفیس دارد.

از جمله فرق ها و تفاوت های استفاده از این افزونه نسبت به کپی کردن جدول ها از داخل نرم افزار ورد این است که در این افزونه می توان یک جدول ساخت و با استفاده در شورت کد آن در هرجای سایت آن را فراخوانی کرد.

در نتیجه مطالب ما به صورت اصولی و بدون خطا می باشد. جداولی که توسط این افزونه ساخته می شود به صورت مرتب و بدون خطا و به صورت کاملا استاندارد می باشد.

با استفاده از این افزونه می توان در میزان حجم دیتابیس صرفه جویی کرد. این افزونه به شما این اجازه را می دهد تا جدول مورد نیاز خود را یک مرتبه ساخته و س÷س در هرجایی که احتیاج به آن دارید فقط و فقط با قرار دادن شورت کد آن جدول, جدول مورد نظرتان را در آنجا فراخوانی نمایید.

مزیت های استفاده از افزونه ساخت جدول به همینجا ختم نمی شود بلکه فایده های دیگر این افزونه این است که وقتی نیاز به تغییر در جداول داشتید فقط با تغییر جدول از داخل این افزونه, تمام جداولی که انواع پست ها و مطالبتان به کار برده اید تغییر دهید بدون اینکه به پست ها و نوشته هایتان که این جدول در ان ها بکار برده شده است بروید.

شاید بپسندید:  دانلود افزونه انتقال ابزارک های سایت به وردپرس دیگر widget importer exporter

شما می توانید تنها با ایجاد تغییرات مختلف در جداولتان آن ها را در هرجایی که فراخوانی کرده اید تغییر دهید.

این افزونه به صورت رسپانسیو عمل می کند و با توجه به متن و یا تصویری که داخل هر قسمت از جدول قرار می گیرد اندازه ی ستون های جدول را تغییر اندازه می دهد.

کار با این افزونه بسیار آسان بوده و پس از نصب آن متوجه خواهید شد که بدون نیاز به دانش قبلی به راحتی می توانید از آن در مطالبتان استفاده نمایید. با این وجود توضیح مختصری در مورد کار با این افزونه در اینجا تهیه شده است.

آموزش کار با افزونه ساخت جدول در نوشته های وردپرس:

ابتدا افزونه را نصب نموده و سپس وارد افزونه شده و جدول جدیدی بسازید.

در انتها جدول مورد نظرتان را ذخیره نمایید. پس از ذخیره کردن جدول, این افزونه شورت کدی در اختیار شما قرار میدهد. این شورت کد را هرجای سایت که قرار دهید می توانید آن جدول را فراخوانی نمایید.

در بالای جدول shortcode وجود دارد که با قرار داد آن در محل دلخواه جدول در آنجا نمایش داده می شود.

امکانات افزونه tablepress 1.5.1

  • مدیریت و تغییر جداول
  • مدیریت ساده جداول

استفاده از جدول ها در وردپرس های دیگر( گزینه ایمپورت و اکسپورت)
دانلود افزونه ساخت جدول در وردپرس tablepress 1.5.1